Príjemné ubytovanie v Tatrách

Penzión Pltník

Červený Kláštor, 93 - www.penzionpltnik.sk
Penzión Pltník
Penzión Pltník je situovaný v prekrásnom prostredí vstupnej brány do Pieninského národného parku. Leží na brehu rieky Dunajec s čarovným výhľadom na dominantu Pienin - vrch "Tri Koruny", priamo v centrálnom nástupisku na plte.

Lokalita:

Sídlo penziónu, Červený Kláštor, je strediskom cestovného ruchu s medzinárodným významom a turistickou perlou Zamaguria oplývajúcou nielen darmi zachovalej prírody, ale aj bohatými historickými a kultúrnymi tradíciami.

Najväčšou atrakciou celého regiónu je splav na tradičných drevených pltiach prielomom rieky Dunajec, ktorý uspokojí aj najnáročnejších turistov.

Zamagurie, kde leží malá dedina Červený Kláštor, pomenovaná podľa kláštora mníchov ležiaceho na jej okraji, patrí k najkrajším oblastiam severného Slovenska. Rieka Dunajec na svojom toku vytvára na dĺžke 11 km spoločnú hranicu slovensko-poľskú, a to tak, že pravý breh je slovenský, ľavý poľský a hranica leží v rieke. Plavba plťami po rieke Dunajec cez prielom Pieninského národného parku vám ukáže divokosť a krásu tejto prírody, ryby v rieke, množstvo vtákov a kvetov a motýľov. Odborníci hovoria, že v tomto národnom parku žije najviac druhov motýľov z celého Slovenska. Pokiaľ sa nechcete plaviť na pltiach, prielom Dunajca môžete absolvovať peši alebo na bicykloch po krásnom chodníku popri rieke, po ktorom sa v stredoveku dopravovala soľ z poľských baní do uhorského kráľovstva.

Penzión má ako jediný v Zamagurí kapacitu 50 miest v dvojlôžkových izbách. K dispozícii je 17 dvojlôžkových izieb s možnosťou prístelky a 4 rodinné izby, každá s dvoma oddelenými dvojlôžkovými izbami prepojenými predsieňou a s kúpeľňou. ( s prístelkami až 65 miest ). Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou a WC, TV/ SAT, rádiom, telefónom. Penzión ponúka svojim klientom služby :  Wellness ( fínska sauna, infra sauna, hydromasážna vaňa, klasické masáže), vlastnú pláž s prístupom do wellness a k rieke. Nájdete tu ležadlá, detský kútik a oddychový kútik ( stolný tenis, biliard, stolový futbal). V areáli penziónu sa nachádza multifunkčné športové ihrisko, detské ihrisko, kondičná dráha a paintball. V požičovni športových potrieb nájdete rafty, bicykle, lyže, lopty a iné športové pomôcky.

Penzión môžete navštíviť vo dvojici, s rodinou alebo ako skupina či počas firemnej akcie resp. školenia. Neopakovateľnú atmosféru zažijete v štýlovej reštaurácii s krbom a barom alebo pri romantickom posedení v kolibe s grilom priamo na brehu rieky Dunajec spojenú s údeným pstruhom, pečením prasiatka, grilovaním kurčiat. To všetko pri ľudovej muzike a s vtipným sprievodným programom. Ponúkame Vám aj niekoľko atraktívnych tipov na celodenné výlety v okolí Pienin. Okolie penziónu ponúka široké možnosti oddychu, ako napríklad pešia, horská, vodná turistika, vodné športy, folklórne podujatia, historické, kultúrne a architektonické pamiatky i ďalšie aktivity.

Pieninský národný park je súčasťou trojuholníka – Vysoké Tatry – Slovenský Raj  - Pieninský národný park, takže  svojim návštevníkom ponúka veľa možností a atrakcii aj v týchto lokalitách v dosahu 50 – 60 km.

Rezervácia a otázky:
+421 - 52 - 482 26 56

Ubytovanie a vybavenie:

Penzión strednej kategórie po celkovej rekonštrukcii a rozšírení ubytovacích kapacít a služieb uspokojí aj náročnejších zákazníkov. Je vhodný pre individuálnych turistov, rodiny ale aj skupiny, firemné akcie a školenia. Svojou kapacitou vyhovuje aj pre školské pobyty, školy v prírode, letné detské tábory a podobne.
V penzióne sú 4 rodinné izby, ktoré sú zložené z dvoch samostatných dvojlôžkových izieb prepojených spoločnou predsieňou a kúpeľňou so sprchou/ WC. Každá izba je vybavená TV/SAT, rádiom, telefónom a 17 dvojlôžkových izieb, niektoré s možnosťou prístelky, vybavených kúpeľňou so sprchou/ WC, TV/SAT, rádiom, telefónom.

Pre imobilných zákazníkov má penzión k dispozícii jednu bezbariérovú izbu s prispôsobenou kúpeľňou a WC. Všetky izby v penzióne sú vybavené novým moderným nábytkom a pohodlnými posteľami.

Stravovanie:

Pre zákazníkov penziónu je k dispozícii štýlová reštaurácia s kapacitou 60 miest, zimná záhrada s kapacitou 40 miest, koliba vo Furmanskom dvore v prekrásnom prostredí priamo na brehu Dunajca, s krbom a možnosťou grilovania, pečenia alebo údenia s kapacitou 80 miest, koliba s rýchlym občerstvením s kapacitou 70 miest a možnosť opekania vlastných jedál na ohniskách v priľahlom kempe. Raňajky, obedy a večere sú pre individuálnych klientov podávané formou výberu z jedálneho lístka. Pre skupiny, po vzájomnej dohode, umožňujeme raňajky formou bufetových stolov. Obedy a večere sa môžu zrealizovať formou jednotného menu resp. podľa špeciálnej ponuky na skupinové obedy a pikniky s muzikou.

Parkovanie:

Autá klientov penziónu majú svoje vyhradené bezplatné parkovisko pred penziónom. Kapacita parkoviska je 25 miest. Autobusy je možné zaparkovať vedľa penziónu.

Ďalšie detaily:

Hotelový personál vie sprostredkovať svojim zákazníkom plávanie v plaveckom bazéne, tenisovú halu, tenisové dvorce a v zime zjazdové lyžovanie v mestečku Spišská Stará Ves, vzdialenom od hotela 5 km.

Rezervácia a otázky:
+421 - 52 - 482 26 56

Cena:

Dvojlôžková izba                           33 € / noc

Dvojlôžková izba 1 osoba              26 € / noc

Rodinná izba                                 60 € / noc

Daň z pobytu                                 0,40 € / osoba / noc

Stravovanie

Raňajky – dospelí – 4,30 € , deti do 10 rokov 3 €

Obed a večera – výber z jedálneho lístka.

Rezervácia:
.

.

Navštívili ste:
NAJ.sk